Każdy z nas spotkał się kiedyś z bajką, baśnią czy wierszem dla dzieci tych dużych i tych małych. W każdym z nas został po nich jakiś ślad. Bajki zakotwiczają się naszych wyobraźniach na całe nasze życie. Potrafimy recytować fragmenty, przekazujemy ich treści z pokolenia na pokolenie. Każdy ma jakąś ulubioną, każdemu kojarzy się z czymś innym. Jednym czytali rodzice do snu, drugim dziadkowie, a nawet prababcie. Bajki to świat iluzji, który odciąga nasze zabiegane umysły od codzienności, nawet w dorosłym życiu. Czytanie wspomaga rozwój dziecka, dzięki bajką lepiej zasypia. Mówi się, że bajki sterują naszymi snami. Lubimy opowiadać bajki naszym dzieciom, czytać, czasami wymyślać. Niekiedy jednak brakuje nam pomysłu, weny. Niech ten blog będzie naszym przewodnikiem. Wrzućmy tu nasze bajki, te opowiadane, przekazywane przez rodzinę, takie które utkwiły nam sercach lub takie pisane do zeszytów. Niech to będą wierszyki, które będą trenowały pamięć naszych maluszków, a może pierwsze proste modlitwy jakich uczono nas. Rodzicu jeśli lubisz opowiadać bajki swojej Pociesze, jeśli lubisz pisać do zeszytu. Podziel się z nami !!!
Do zobaczenia w naszej bajce,
Pozdrawiam, Ewa :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz