Zrodziło się dziecię.
Najpiękniejsze na świecie.
W pięknym kwiecie,
Przykryte płatkiem Róży.
Od promieni jasnych oczka delikatnie mruży.
Tuląc główkę do poduszki z puchu,
W lśniące pyłki przyodziany.
Nasłuchuje bicia serca mamy.
Rączki wyciąga, główkę podnosi się i rozgląda.
I tak budzi się z uśmiechem,
Tuląc ciałkiem do piersi mamy.
Wiedząc, że jest kochany.
Słyszy już łaskotanie w uszku
I ciepły głos witaj Cudny Okruszku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz